Polivinil klorür (PVC) çok popüler bir plastik malzemedir. Mevcut durumda, petrokimya endüstrisinin en değerli ürünlerinden biridir. Genellikle PVC’nin ucuz ve kolay bir şekilde bağlanması nedeniyle, bina yapımında PVC’nin% 50’den fazlası kullanılır. Son yıllarda PVC, birçok alanda ahşap, çimento ve çömlek gibi geleneksel yapı malzemelerinin yerini almıştır. İnşaatta ideal bir malzemenin ortaya çıkmasına rağmen, doğal çevre ve insan sağlığı için PVC’nin maliyeti konusunda hala endişe var.

polivinil klorür çok içerir kullanır: Vinil kaplama, tabela manyetik kart, kesme dikey gramofon kayıtları, boru, boru hatları, kanalları ve fikstür, ucuz çanta, pencere koyu (yok) ve başvurusunda Panjur, döşeme ve çatı, elektrik kabloları, hafif toplar gibi giysiler, döşemeler vardır.

Aynı zamanda doğal maliyeti ve esnekliği nedeniyle su ve kanalizasyon suyunu arıtmak için de kullanılır.

PVC şekillendirme teknikleri

Toz karıştırıcılar: farklı malzemelerin karıştırılması bu karıştırıcılar ile yapılır. Elbette, nispeten küçük olması gereken stabilizatörlerin, kayganlaştırıcıların, pigmentlerin, vs. karıştırılmasında pratik problemler olabileceğine dikkat edilmelidir.

Jelleştirme makineleri: Tipik olarak, makine yapımıdır.

Şekillendirme makineleri: Bir veya daha fazla sarma vidasını içerir.

Silindirler: Uzun kauçuk ve termoplastik levhalar yapmak için, reçine iki veya daha fazla silindir arasında geçirilir.

Düşük basınçta şekillendirme: Kalıplar, küçük ve orta ölçekli kalıplanmış nesneler üretmek için çok hızlı ve çok hızlı bir şekilde kullanılır.

Enjeksiyon kalıplama, ekstrüzyon ve termal biçimlendirme de başka yöntemlerdir.

لوله های پلی وینیل کلراید

Ayırma (Tedarik)

Polivinil klorür, vinil klorür monomerin polimerizasyonu ile oluşturulur. Ticari üretim PVC’nin çoğunluğu esas olarak süspansiyon sıvası ile yapılır ve daha az kütle ve emülsiyon polimerizasyonu kullanılır ve çözelti çözünürlüğü nadiren kullanılır. TG, 81 santigrat derece için yüksektir, ancak TG, süreci çeşitli şekillerde zorlaştırmak için yeterince yüksek değildir. Buna karşılık, ısı ve ışık nispeten kararsızdır ve hidrojen klorür salınır. Bu malzeme, fizyolojik etkilerine ek olarak elin özellikleri (elektrikli bileşenler) üzerinde zararlı etkilere sahiptir. Plastik Pvc yumuşak ve esnek yağlayıcılar ile eklemek zordur. En yaygın olarak kullanılan ftalattır.

Almanya hem ticari ürünlerde PVC çalıştı şirket Gryshm elektron kimyasının yirminci yüzyılın Rus kimyacı Ivan Straw Myslnsky ve Fritz genelleme önce çalışan ancak süreç içinde sorunları, zor ve bazen kırılgan polimer çabalarının sonuçsuz koymak. 1926 yılında, Beef Goodrich Waldo Simon, çeşitli katkı maddeleriyle karıştırılarak PVC’yi yumuşatmanın bir yolunu geliştirdi. Sonuç sadece süreçlere katılan ve ticari kullanımda yaygın olan esnek bir unsurdu.

Vinil klorür monomer

Endişeyi yapılan Vinil Ürünlerin çoğu, düzgün kullanıldığında, genelde İslam Tercümanlık hiçbir Zarar vinil gelen katkı ve yumuşatıcılar bir dizi yıldır bebeklere bile PVC oyuncaklar olsa yumuşak sızıntı rağmen inanılmaktadır Yumuşak oyuncaklardan ağızlarına götüren çocukların ağızlarına sızan bu katkı maddeleri vardır.

PVC ürünlerinin üretilmesine rağmen, dioksin adı verilen en zehirli kimyasal maddelerden birini serbest bırakırlar. PVC ürünleri yakıldığında veya gömüldüğünde zararlı olabilir. Üretimin yanması ve çok miktarda dioksin salınımı ve çevreye yayılan klor bileşenleri.

Ocak 2006’da Avrupa Birliği, oyuncaklarda altı tip yumuşatıcı ölümüne bir yasak getirmiştir. 2003 yılında ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu Amerika Birleşik Devletleri’nde benzer bir boykotu reddetti. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde, çoğu şirket isteğe bağlı olarak bebekler için PVC oyuncaklar yapmayı bırakmıştır.

U-PVC (Sert Polivinil Klorür Unplastiksiz Polivinil Klorür)

Profiller tamamen hammaddeden yapılabilir veya bobinle sertleştirilmiş PVC ile kaplanabilen bir atık veya geri dönüştürülmüş malzeme çekirdeğine sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir