Polistiren, üç Genel Genel Amaçlı Polistiren GPPS, Polistiren XPS ve Genişletilebilir Polistirene sahip olan yapay bir damıtılmış stiren monomer polimeridir (petrokimya).

Maddenin özellikleri, bir banyonun bir ceviz içindeki polimer zincirleri arasındaki kısa süreli emilimi ile belirlenir. Moleküller, binlerce atomdan oluşan yüksek zincirli hidrokarbonlar olduğu için, büyük moleküller arasındaki toplam gerilme kuvveti büyüktür. Isıtıldığında (veya viskoelastik viskoelastik özelliklerin ve termal yalıtımın birleşimi nedeniyle hızlı bir şekilde bozunduğunda), zincirler daha fazla tutarlılık kazanır ve birbirlerine yapışır. Bu moleküller arası flutter (hidrokarbon dayanıklılığından dolayı yüksek moleküler mukavemetin aksine) bu malzemeye esnek ve esneklik sağlar. Sistemin cam geçiş sıcaklığından daha yüksek sıcaklıklarda, polistirene (ve genel olarak ısıya dirençli polimerlere) düşme yeteneği sistemin ısıtıldığında kolayca yumuşatılmasını ve gonacon formlarına dönüştürülmesini sağlar.

GPPS

Genel kullanım için yaygın olarak kullanılan polistirenGPPS, işlem sırasında genellikle iyi ısı direnci, iyi yapışma ve akışkanlık gibi özelliklere sahip olmalıdır. Bu polistiren yüksek dielektrik özelliklere sahiptir ve bu nedenle elektriksel uygulamalarda büyük kullanım alanı vardır. Bu ürünün markası İran kristal pazarında.

kaplar


Tek kullanımlık tabaklar, elektronik eşya, saat muhafazası, televizyon, radyo, spor malzemeleri, oyuncaklar, soğutma, buzdolapları, derin dondurucular ve ev aletleri üretimi için

HIPS

Bu tip polistiren, darbelere dayanıklı ve darbelere dayanıklı bir polistirendir (HIPS), bu nedenle bulaşık ve ev aletleri imalatında kullanılır. Bu malzemenin markası İran pazarında.

kaplar

Spor malzemeleri, oyuncaklar, soğutma, buzdolapları, derin dondurucular ve ev aletleri üretmek

EPS

Genişletilebilir Polistiren (EPS) olarak adlandırılan bu tip polistiren, köpürme maddesine eklenen bir tür beyaz ve yanmaz polimerdir.

kaplar

Farklı bina ve mekanlarda ses yalıtımı ve ısı yalıtımı olarak kullanılmak üzere tavan elastomerik bloklarının üretimi için. Endüstriyel buzdolaplarında ve buzdolaplarında soğutucu izolasyonu. Çeşitli köpük ambalaj tiplerinin ve buzdolaplarının ve termos tiplerinin yapımı.

polystyrene

polisitren
Üretim kompleksleri ve ürünler:
Üretici Petrokimya
Tebriz Petrokimya Şirketi
Üstün ürünler
200 – 300 – 400

Xingda Grubu Petrokimya
Üstün ürünler
ZKF 301 – ZKF 302

ANİPOL PETROCHEMICAL
Üstün ürünler
SE 2000 – SE 2500

Petrokimya LG Chem
Üstün ürünler
R 120 – R160

TAITACELL PETROCHEMICAL
Üstün ürünler
321T – 321MM

Kabarcık Petrokimyasallarını Değiştir
Üstün ürünler
F130B

Starex-Samsung Petrokimya
Üstün ürünler
SF200H – SF300H

King Perl Petrokimya
Üstün ürünler
FMS – FSA

Polistiren Güvenlik Bilgisi
Tahrişe ve kızarıklığa neden olur. Cilt ile temasında sorunlara neden olmaz. Bu madde zehirli değildir. Pentan buharları oldukça patlayıcıdır. Yangın sırasında hidrojen siyanür gazının kendisinden üretilen son ürünler, yangın durumunda bir yangın varsa, bir insan kuyruğu ve kuyruğu varlığında binanın içinde kullanılmış gibi sakatlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle, inşaat sektöründeyseniz üreticiden teknik sertifikasyon istemeniz önerilir. Üretilen polistiren panellerin standart bir işareti olmalıdır.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir