Polipropilen, genişletilmiş veya EPP kabarcık veya katılık ve düşük neden iyi bir sıkmak özellikleri ve kendi özgün ve yaygın havacılık endüstrisinde ve basıncı verir polipropilen tabakasını Bunlar, basıncı emme kabiliyetine bağlı olan radyo kontrol cihazlarıdır.

hakkında

Bu ürünün adı polipropilendir (PP) ve kimyasal formülü [CH2-CH (CH3)] n- dir. EPP dünyadaki en yaygın kullanılan ve en yaygın kullanılan polimerlerden biridir ve en büyük propilen tüketicidir.

Bu katalizörün, polimerin varlığı, yaklaşık% 90’a kristalize olabilen bir izotaktik oluşturur.

Ek olarak, polipropilen reçine tipik olarak kimyasal çözücülere, asitlere ve asitlere karşı dirençlidir. Kod polimerdir.

Propilen molekülü, asimetrik bir kimyasal yapıya sahiptir, dolayısıyla polimerizasyon işlemi, sonuçtaki polimer yapısında üç tip diziye yol açabilir. Metil bölgelerinin mekansal inhibisyon üzerindeki etkileri nedeniyle, baştan sona dizisi diğer türlere göre daha yüksek bir yapısal düzene sahiptir.

پلی پروپیلن

EPP izotaktik (iPP) içeren üç farklı uzamsal konfigürasyonları vardır Syndyvtaktyk (sPP) ve Ataktyk (APP). İzotonik tipte, metilatlı gruplar ana zincirin içinden geçen plakanın bir tarafındadır. Siklik tipteki metil gruplarında, zincirden geçen plakanın yanlarına birer birer yerleştirilirler. Bu tür girişimlerde belirli bir düzen yoktur.

titanyum klorit (TiCl4) kullanılarak en yaygın katalizörler üretilen Plyprvpylnhay EPP, yüksek bir yüzdesi izotaktiktir içerir.

Ticarileştirilmiş iPP, özellikle plastik ve fiber endüstrilerinde bunu yaygınlaştıran çeşitli özelliklere sahiptir. Bu makalenin özellikleri, bazı iyileştirmeler yaparak geliştirilebilir. Halen devam eden en önemli değişiklikler, bozulmayı, ağları, kimliğe bürünme ve dallanma süreçlerini kontrol etmeyi içermektedir. Düşük molar mukavemet, bu polimerin şişirme ve termoform gibi işlemlerde kullanımını sınırlar.

Polipropilen, diğer polimerler ile karşılaştırıldığında belirgin ve seçkin bir özelliğe sahiptir:

Polipropilen diğer monolitlerine kıyasla nispeten ucuz propilen fiyatı

Diğer PPlere kıyasla düşük PP fiyatları
Belirli ağırlık ve pp tarzı
Değişken fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip esneklik ve geniş PP üretimi
Yeni uygulamaları artırın ve yeni ürün kategorilerinin özelliklerini geliştirin
Tıbbi ekipmanlarda PP kullanımını ve spesifik kategori PP uygulamalarının geliştirilmesini arttırmak
PP tüketimini diğer polimerler ile bir alaşım olarak arttırın
PS, PE ve benzeri gibi polimerlerle değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir