Shahid TondGoyan petrochemical

Polietilen tereftalat (Tekstil) plastik bir reçinedir ve ticari olarak kullanılan en yaygın polyester türüdür. Aynı zamanda pazardaki en geri dönüştürülebilir plastiklerden biridir.

polietilen tereftalat (Tekstil)

DuPont tarafından 1953 yılında ticari üretiminden sonra PET, dünyadaki en yaygın sentetik elyaf üretimi oldu. 1970’lerde daha sonra, gerdirme kalıplama prosedürlerinin geliştirilmesi, PET’in dayanıklı kristal berraklığında içecek şişelerine toplu üretimini kolaylaştırır – bu da yakında elyaf üretimi için ikinci önemli faktör haline gelen bir uygulamadır. PET teknolojisi bugün öyle bir düzeye çıkmıştır ki varlığının hemen hemen her uygulamada varlığı hissedilir.

Genel açıklama

.polietilen tereftalat (Tekstil) en yaygın termoplastik polyesterdir, bu polimer genellikle sadece “polyester” olarak adlandırılır. Bu genellikle karışıklığa neden olur – sadece kimyasal olarak benzeyen PBT değil, aynı zamanda (termoplastik) bir polyesterdir, GRP’de kullanılan en yaygın reçine sistemi de bir polyester sistemidir – ve aynı zamanda sadece “polyester” olarak da adlandırılır

polietilen tereftalat (tekstil) kaliteleri

grade topicpetrochemical
TG 641 HombrightTondGoyan
Super Bright- TG641TondGoyan
TG641TondGoyan
TG641 MODTondGoyan
TG645TondGoyan
Super Bright TG645TondGoyan
TG 645 MODTondGoyan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir