Polistiren ayrıca, yalıtım ve tamponlama özellikleri açısından değer verilen, genleştirilmiş polistiren EPS veya ekstrüde polistiren (XPS) olarak adlandırılan bir köpük malzemeye dönüştürülür. Köpük polistiren, yüzde 95’in üzerinde hava olabilir ve ev ve cihaz yalıtımı, hafif koruyucu ambalaj, sörf tahtaları, yiyecek servisi ve gıda ambalajı, otomobil parçaları, karayolu ve karayolu bankası stabilizasyon sistemleri ve daha fazlası için yaygın olarak kullanılır.

Polistiren yapı

Kimyasal olarak, polistiren, karbon değişken merkezlerinin fenil gruplarına (bir benzen halkasına verilen isim) bağlandığı uzun zincirli bir hidrokarbon zinciridir. Kimyasal formül polistirendir (n (C8H8), karbon ve hidrojenin kimyasal elementlerini içerir.

Maddenin özellikleri, polimer zincirleri arasında bir cevizdeki bir banyonun kısa süreli absorpsiyonu ile belirlenir. Moleküller binlerce atomdan oluşan yüksek zincirli hidrokarbonlar olduğu için, büyük moleküllerin genel gerilme mukavemeti büyüktür. Zincirler ısıtıldığında (veya viskoelastik viskoelastik özellikler ve ısı yalıtımı kombinasyonu nedeniyle hızla bozulduğunda), zincirler daha fazla tutarlılık kazanır ve birbirlerine yapışırlar. Bu moleküller arası dalgalanma (hidrokarbon dayanıklılığına bağlı olarak yüksek moleküler kuvvette kontrast), bu malzemeye esnek ve esneklik sağlar.

Sıradan polistiren

Genel kullanım için yaygın olarak kullanılan Polipropilen GPPS, genellikle işlem sırasında iyi ısı direnci, iyi yapışma ve akışkanlık gibi özelliklere sahip olmalıdır. Bu polistiren, yüksek dielektrik özelliklere sahiptir ve bu nedenle elektrik uygulamalarında büyük bir kullanım alanı bulmaktadır. Bu ürünün markası İran kristal pazarında.

Endikasyonları

Tek kullanımlık yemek, elektronik ekipman, saat gövdesi, televizyon, radyo, spor malzemeleri, oyuncak, buzdolabı, buzdolabı, dondurucu ve ev eşyalarının üretimi için

عرضه پلی استایرن انبساطی

Genleşebilir polistiren

Bu tip bir polistiren, darbelere dayanıklı, yüksek darbeli bir polistiren (HIPS) olup, bu nedenle bulaşık ve ev eşyalarının üretiminde kullanılmaktadır. Bu malzemenin marka adı İran pazarındadır.

Endikasyonları

Spor malzemeleri, oyuncaklar, soğutma, buzdolapları, dondurucular ve ev aletleri üretmek

Genleşme Polistiren (Unilite)
Ana madde: Jonulite
Expanded polistiren (EPS) olarak adlandırılan bu tip polistiren, köpürtme ajanı ekledikleri bir tür beyaz polimerdir. İran’da Yonolite olarak bilinir.

Endikasyonları

Binalarda ve mekanlarda ses yalıtımı ve ısı yalıtımı olarak kullanılacak tavan elastanları üretimi için.

Endüstriyel buzdolaplarında ve buzdolaplarında soğutucu yalıtımı.

Her türlü köpük ambalaj ve her türlü buzdolabının ve termosun yapılması.

EPS blok strafor stili bloğun özellikleri
Strafor bloklarının üretimi

Yeni tavan bloğu, genişletilmiş polistiren malzemeden yapılmıştır ve çimento ve seramik blokları için en iyi yer değiştirmedir.

EPS blok strafor stili bloğun özellikleri

1- Hafif

2. Hız ve tavanın yürütülmesi kolaylığı

3. Depreme dayanıklı: Düşük ölü yük nedeniyle, daha istikrarlı bir deprem vardır ve bir deprem sırasında ezilmez.

4. Alçıtaşı ve Toprakta Kaydetme: İlk defa, bloğun alt tarafındaki oluklar oluşturulur ve tavanın altına yerleştirilir.

5. Demircilikte tasarruf: Metrekare başına% 22 azalır.

6- Darbe

7. Hızlı ve kolay nakliye

8 – 100 metrekarede 15 ton azalma

9. Koşuda yüksek hız ve ücret maliyetlerini düşürme

Çatının beton kirişlerinde 10-Beton levhanın ekseni arasındaki mesafenin 50 santimetreden en az 60 santime kadar değiştirilebilmesi için.

Farklı derecelerde genişletilmiş polistiren

Monolitik taneler (EPS) genellikle parçacıkların büyüklüğüne ve yüzey kaplama tipine dayanır. Tabii ki, katlama (F) ve anti-statik gibi özel dereceler var. [8]

Polistiren malzemeleri üretim şirketi

İran

1- Essen Polistiren EPS

2- Polistiren EPS Petropol

3- Polistiren Polyester Şirket BANYAR POLİMER

4-Polistiren EPS Şirketi Tebriz

yabancı

1- Sadık Polistiren (FMS & FSA) EPS

2-polistiren şirketi Shinhoo EPS

3 polistiren şirketi Tita EPS

4 polistiren şirketi Zingda EPS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir