Bildiğimiz gibi, 3 darbeye dayanıklı HIPS sınıfı, Genel Amaçlı Polistiren GPPS ve EPS GENLEŞEBİLİR POLİSTİREN  polistiren üretilmektedir. Geleneksel polistiren GPPS bir termoplastik polimerdir. Günümüzde polistiren, çoğu endüstride ihtiyaç duyulan ve tüketilen en popüler plastiklerden biridir. Bu polimerin uygulanmasını sağlayan şeyler arasında saydamlık, süneklik ve düşük maliyet. Kendisi her türlü polimer arasında özel bir yer yaratmıştır. Bu polimerin tipik derecelerini çalışmaya devam edeceğiz.

Sıradan polistiren çeşitleri

Bilimsel adı: (Genel Amaçlı Polistiren)

İngiliz Markası: (GPPS)

Diğer isimler: Kristal polistiren, Polistiren, Etilbenzen, Hemo-polimer

GPPS

Polistiren sıradan kalitelerde kullanılan malzemelerin çeşitleri

  • Stiren
  • Normal yağ
  • Bütadien kauçuk

Geçtiğimiz yıl küresel polistiren üretim kapasitesi, 1990 yılında 8,7 milyon mt iken, yıllık% 75.5 artışla 2003 yılında 18 milyon tona yükseldi. Bu süre içinde 2 kattan fazla artış. Diğer plastiklerin aksine, bu plastik kristal ve şeffaf değildir. Genel Amaçlı Polistiren GPPS, su emilimine ve mükemmel termal ve elektrik yalıtımına karşı iyi bir dirence sahiptir. Küresel 14,7 milyon tonluk bir tüketim ile bu polimer, temel polimerlerin tüketiminin yaklaşık yüzde 9’unu kaplamaktadır.

Sıradan polistiren kullanımı
Tek kullanımlık gereçler, elektrikli aletler, saatler, televizyonlar ve radyolar, spor malzemeleri, oyuncaklar, soğutma dolapları, buzdolabı odaları ve ev aletleri.

Genel Amaçlı Polistiren GPPS sert ve şeffaf olup, yüksek sünekliğe sahiptir. Bu polimerin kırılmaz olduğu da söylenmelidir; endüstride ve pazarda kristal olarak da bilinir. Ve en çok kullanılan, şeffaflık, nem emme direnci, koku ve tat eksikliği, elektrik yalıtımı, uygun fiyat ve iyi yatak kalitesi gibi özellikleri nedeniyle tek kullanımlık kapların üretilmesidir. Sonuç olarak, Genel Amaçlı Polistiren GPPS yaygın sağlık, spor, otomotiv, beyaz eşya, bilgisayar, tıraş makinesi, elektrik sanayi, vantilatörler vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir